Haber

ERU’dan deprem bölgesine yardım eli

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kahramanmaraş’ta yaşanan depremin ardından Fatih Altun başkanlığında hızla oluşturulan Acil Durum Uyum Kurulu, deprem bölgesinde yaralarını sarmaya çalışan afetzedeler için çalışmalarına başladı. Bu kapsamda ERU Tıp Fakültesi Hastaneleri 450 servis, 70 acil servis yatağı ve 30 ağır bakım yatağı ile yaralıların tedavisine hazır hale getirildi. .

Şimdiye kadar sarsıntı bölgesinden sevk edilen 92 yaralının tedavisi devam ederken, bölgeden gelen hasta yakınları için ERU’dan 28 yatak, Süleyman Demirel Spor Salonu’ndaki 450 yatak taburcu edildi. hasta yakınlarının iaşe ve barınma ihtiyaçları eksiksiz olarak karşılanmaktadır. Acil Durum Uyum Kurulu tarafından deprem bölgesine teknik güçlendirme ekibi hazırlanarak AFAD uyumluluğuna hazır hale getirildi.

Ayrıca bölgede yaralarını sarmaya çalışan afetzedeler için yardım kampanyasının başlatıldığı ERU’da bir grup doktor, hemşire ve ERU Genç Kızılay gönüllüsü başta ilaç, gıda ve olmak üzere çok sayıda yardım malzemesinin ulaştırılması için yola çıktı. giyim, bugün deprem bölgesine. Kampanya kapsamında toplanan kullanılmayan giysiler (mont, bot, yağmurluk, uyku tulumu, paspas, çorap, atkı, bere, eldiven), battaniye, hijyen malzemeleri, bebek bezi, mama, ışıldak ve oyuncaklar Üniversitededir. Garaj Genel Müdürlüğü. Her gün toplanıp silkeleme alanına gönderilecektir.

haberartova.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu